Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

Allegro Charytatywne

                         nasze aukcje allegro1

          Zapraszamy na nasze aukcje na

          Allegro Charytatywnym

 

okładka

Mój kot
Andrew Edney
Muza S.A., Warszawa 1996

"Nowoczesny poradnik przedstawiający praktyczne zasady wychowania kota i opieki nad nim.
Zawiera porady dotyczące żywienia, pielęgnacji, wychowania, hodowli, opieki nad kociętami i wyboru odpowiedniego kota.
Znajdują się w nim opisy wielu chorób występujących u kotów ilustrowane diagramami i praktyczne rady dotyczące opieki nad chorym zwierzęciem.
Zawiera opis wszystkich podstawowych metod udzielania pierwszej pomocy w wypadkach drogowych i innych niebezpiecznych sytuacjach, jak zadławienia, omdlenia, zranienia, pogryzienia, oparzenia i zatrucia."

okładka

Twój kot, odkryj w nim tygrysa
Discovery books
Egmont Polska, Warszawa 2000

"Właścicielom i wielbicielom kotów, których nudzą kolejne poradniki, Wild Discovery i Discovery Channel proponują spojrzenie na ich ulubieńców przez tygrysie okulary. Odkryj tygrysa w kocie, przyjrzyj się jego dzikim pobratymcom - a wtedy zrozumiesz, dlaczego postępuje tak, a nie inaczej, i jak naprawdę powinieneś o niego zadbać!
Ponad 225 kolorowych, rewelacyjnych fotografii, ukazujących fascynujące podobieństwo pomiędzy tym, co udomowione, i tym, co dzikie.
Pasjonujący wykład o budowie, zmysłach, życiu i zachowaniach kotów.
Praktyczne rady na temat wyboru i tresury kota oraz krótki kurs weterynarii dla każdego.
Szczegółowy przegląd 28 najważniejszych kocich ras.
Przewodnik Twój Kot odkrywa sekrety kociej natury. Przeczytaj i spójrz innymi oczami na swego kociego pupila!"

okładka

Być z kotem
Mardie MacDonald
Marba Crown LTD, Warszawa 1992

"Kot stał się ulubionym zwierzęciem domowym lat dziewięćdziesiątych. Dla wielu nie ma nic bardziej radosnego i pocieszającego niż bycie z kotem. Jego obecność uspokaja, powoduje, że lęk, gniew czy depresja idą w zapomnienie.
W miarę jak my, ludzie dwudziestego wieku, stajemy się coraz bardziej zagubieni i udręczeni przez zdominowane pośpiechem życie, radość z posiadania kota jest coraz większa..."
"Z pewnością chcesz, aby Twój ulubieniec był zadowolony. W książce tej znajdziesz wiele praktycznych rad dotyczących potrzeb kota, jego pielęgnacji, żywienia, zabaw, ćwiczeń fizycznych itp."

okładka

Homeopatia w leczeniu kotów
Barbara Rakow
Oficyna Wydawnicza Multico, Warszawa 1994

"Koty należą wprawdzie do zwierząt silnych - o tzw. żelaznym zdrowiu, ale jednocześnie są bardzo wrażliwe na leki pochodzenia chemicznego."
"Leczenie homeopatyczne polega na pobudzaniu naturalnych mechanizmów odpornościowych civanizmu. Leki homeopatyczne nie mają działań ubocznych.
W książce tej znajdziemy wiele ciekawych informacji, a wśród nich, m.in. odpowiedzi na pytania:

  • Na czym polega zasada homeopatii
  • Jak należy postępować z chorym kotem
  • Jak należy prawidłowo odżywiać chorego kota
  • Co homeopatia proponuje w przypadkach schorzeń w obrębie głowy, chorób wewnętrznych i skóry
  • Jak opiekować się kotką i kociętami."
okładka

Choroby kotów
Rolf Spangenberg
Oficyna Wydawnicza Multico, Warszawa 1994

"Każdy przyjaciel kota wie, że jest to zwierzę mądre, o silnej osobowości, a przy tym bardzo wrażliwe. Najczęściej chorują koty nieszczęśliwe, nie obdarzane miłością, którą umieją tak czule odwzajemniać."
"W książce tej doświadczony lekarz weterynarii i miłośnik kotów radzi, jak zabezpieczyć swojego czworonożnego przyjaciela przed chorobami oraz jak postępować, jeśli mimo troskliwej opieki kot staje się apatyczny, nieswój lub wykazuje wyraźne objawy choroby. Zawarte tu informacje pomogą nam rozpoznać, czy gnębiąca naszego kota przypadłość jest poważna, czy lekka i wskażą właściwą drogę postępowania, aby nasz ulubieniec odzyskał zdrowie i dobre samopoczucie. Zdrowy i wesoły kot jest chlubą właściciela."

okładka

Kocięta
Eva Maria Bartenschlager
Oficyna Wydawnicza Multico, Warszawa 1995

"Z reguły poród u kotów przebiega bezproblemowo i kocica nie wymaga pomocy.
Wyjaśniono jednak, jak reagować i co robić w razie ewentualnych komplikacji porodowych.
Wyjątkowo ważne jest dobre wychowanie kociąt.
Młode zwierzęta muszą być od samego początku prawidłowo karmione, odpowiednio szczepione i właściwie traktowane. Tylko wtedy bowiem wyrosną na zdrowych współtowarzyszy domowego ogniska."
Polecamy tę książkę aby pomogła w opiece nad kociętami adoptowanymi lub uratowanymi.
Fundacja Canis nie propaguje rozmnażania zwierząt, przeciwnie przyczynia się do ograniczenia nadpopulcji zwierząt bezdomnych przez sterylizację.

okładka

Twój kot
Gina Spadafori, Paul D. Pion
RM, Warszawa 1999

"Książka 'Twój kot' jest tym dla miłośników kotów, czym jest kocimiętka dla ich ulubieńców. Udziela porad na temat opieki nad kotem, opisuje jego zachowania, a wszystko to okrasza fantastycznymi ciekawostkami. Całość przyprawiona do smaku humorem, dzięki czemu bawi ucząc."
Amy Shojai autor literatury na temat zwierząt i prezydent Cat Writers Association

"Książka 'Twój kot' jest wspaniała. Jej lektura jednocześnie uczy i bawi wszystkich właścicieli kotów - zarówno tych nowych, jak i tych doświadczonych."
Colleen Currigan DVM Veterinarian Homecare for Cats

"Chcesz mieć kota lub kociaka, ale nie za bardzo wiesz, czym się różni calico od kota perskiego i syjamskiego? A może nasłuchałeś się okropności na temat usuwania pazurów, kastrowania, sterylizacji lub o licznych przypadłościach, na jakie może zapaść to sympatyczne zwierzę? Jak już znajdziesz zwierzaka dla siebie, to się nie zamartwiaj!
Z książką 'Twój kot' poradzisz sobie - znajdziesz w niej wskazówki ekspertów, porady techniczne i sugestie dotyczące wyboru kota, który będzie pasował do Twojego stylu życia. Dzięki niej zrozumiesz jego zwyczaje i przywary i nauczysz się o niego troszczyć.
Zajrzyj do tej książki, a dowiesz się, jak:
Wybrać najlepszego kociego towarzysza ze schroniska, od hodowcy lub z innego źródła. Zwalczyć złe zachowania, takie jak: drapanie, znaczenie terenu moczem i załatwianie się poza kuwetą. Rozpoznać najczęściej występujące kocie choroby i wybrać odpowiedniego weterynarza. Porozumiewać się z kotem i właściwie odczytywać jego mowę ciała. Chronić kota przed najczęstszymi zagrożeniami domowymi. Kupić odpowiednie zabawki, przyrządy do czesania, kuwetę i inne akcesoria. Pielęgnować kota, by był zdrowy i wesoły. Wybrać odpowiedni zestaw ćwiczeń, aby utrzymać go w formie i kondycji. Podróżować z kotem i jak znaleźć mu opiekę na czas Twojej nieobecności."

O autorach:
"Gina Spadafori: Gina jest autorką wielokrotnie nagradzanej kolumny poświęconej zwierzętom, która ukazuje się w całych Stanach Zjednoczonych w gazetach wydawnictwa Universal Press Syndicate i w Pet Care Forum w America Online. Jest autorką wspaniale sprzedającej się książki Twój pies, uznanej za najlepszy podręcznik przez The Dog Writers Association of America. Gina jest również członkiem kierownictwa Cat Writers' Association."

"Paul D. Pion: jest dyplomowanym weterynarzem-kardiologiem, który odkrył niedobory tauryny w komercyjnych karmach dla kotów, dzięki czemu uratował życie tysiącom zwierząt - jest założycielem i prezydentem The Veterinary Information Network lnc. - największego sieciowego serwisu dla zawodowych weterynarzy."

Koty
Uschi Birr
Oficyna Wydawnicza Delta W-Z Warszawa 1996

Koty uszczęśliwiają ludzi, a kot może znaleźć u nas szczęście, jeżeli wiemy czego naprawdę potrzebuje. W książce tej opisane jest zachowanie i życie tych tajemniczych i bezszelestnych zwierząt.
Czytelnik znajdzie w niej również cytaty z mitów i bajek, koty uwiecznione w sztuce i literaturze, porady jak bawić się z kotami, jak je obserwować i pielęgnować. Może się także zapoznać z najpiękniejszymi kocimi rasami i dokonać wyboru, która z nich najbardziej do niego pasuje.

okładka

Koty
Rainer Kothe
Atlas, Wrocław 2000

Koty należą dziś do ulubionych zwierząt domowych. Nie bez powodu: są "przytulskie" i czyste, a jednocześnie samowolne i samodzielne. W kolejnym tomie serii CO i JAK dr Rainer Kothe zajmuje się właśnie tymi fascynującymi zwierzętami. Autor pokazuje kota w historii i kulturze różnych narodów, przedstawia najważniejsze rasy, włącznie z formami dzikimi, opisuje funkcje zmysłów i zachowanie kotów, daje też rady na temat pielęgnacji naszych ukochanych domowników.
okładka

Koty od A do Z
Marcus Schneck, Jill Caravan
Oficyna Panda, Warszawa 1997

"Koty od A do Z" to doskonałe źródło informacji dla wszystkich, którzy lubią koty i chcą mieć pod ręką książkę bogatą nie tylko w przystępne wiadomości, lecz i doskonałe, kolorowe ilustracje.
Obszerne, ilustrowane opracowanie dotyczące najpopularniejszych ras świata na 160 stronach.
Jak zrozumieć kota, jego zachowanie, motywację i procesy jakim podlega. Jak zajmować się kotem i czy prawdziwe są obiegowe opinie o tych zwierzętach.
Odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące kotów, m.in. "czy koty myślą", "czy mówią", "dlaczego się bawią".
Nieodzowne wskazówki, dzięki którym nie będziesz miał wątpliwości, co jest dobre dla zdrowia i szczęścia Twojego ulubieńca.

okładka

Jak żyć z neurotycznym kotem
Stephen Baker
Wydawnictwo Wiedza i Życie

Książki "Jak żyć z neurotycznym kotem" i "Jak żyć z właścicielem neurotycznego kota" Stephena Bakera wydane przez Wydawnictwo Wiedza i Życie, to nie są książki poradnikowe, a dowcipne teksty.
Jak żyć z właścicielem neurotycznego kota
Stephen Baker
Wydawnictwo Wiedza i Życie

Książki "Jak żyć z neurotycznym kotem" i "Jak żyć z właścicielem neurotycznego kota" Stephena Bakera wydane przez Wydawnictwo Wiedza i Życie, to nie są książki poradnikowe, a dowcipne teksty.


okładka

Księga kotów
David Taylor
Wydawnictwo Letter-Perfect International, Warszawa 1992

Księga kotów jest to jedna z najpiękniejszych książek o kotach. Na kilkuset specjalnie dobranych kolorowych fotografiach koty ukazane w naturalnych pozach wyglądają jak żywe. Książka zawiera też dużo cennych informacji i fachowych rad dotyczących pielęgnacji, hodowli i wystaw kotów rasowych.
Sztuka mruczenia
Eugen Skasa-Weiß
Wydawnictwo Wiedza i Życie SA, Warszawa 1999

"Sztuka mruczenia" nie jest poradnikiem kocim, a traktuje o kotach autora lub z jakimi autor miał kontakt.
Książka jest lekko i przyjemnie napisana.

okładka

Kotek Kocur Kiciuś czyli wszystko o kotach
Helga Hofmann
Świat Książki, Warszawa 1995
Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96 1020 1026 0000 1602 0102 2938


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 171 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<